27

Як вибрати ноутбук для роботи

Прийшов час замінити свій старий робочий ноутбук на новий, а на ринку стільки пропозицій та виробників, що аж очі розбігаються. Якщо ви не спеціаліст, то точно не знаєте, як вибрати ноутбук для роботи. Розгляньмо разом кроки, які необхідно зробити при оцінці до свого вибору.

Як вибрати ноутбук для роботи

Призначення ноутбука

Перш за все подумайте для чого ноутбук вам потрібний. Ця характеристика є основною, від якої ми відштовхуємось, підбираючи параметри майбутньої машини. Комп’ютерна техніка має властивість — не пропорційно дорожчати зі збільшенням продуктивності, а звичайний користувач не використовує всіх можливостей пристрою, тому переплачувати за топове “залізо”, зазвичай, немає сенсу. Узагальнимо до декількох типів ноутбуків за застосуванням. За версією Лепхаб, вони поділяються:

  • Ігрові ноутбуки — надпотужні, продуктивні пристрої, оптимізовані під ігрові потреби. Вони мають топову відеокарту для обробки графіки, найновіші лінійки процесорів та велику кількість оперативної пам’яті. Для швидкості роботи оснащені SSD дисками, корпус спроектований так, щоб мати якомога ефективніше охолодження системи, тому вигляд їхній іноді чудернацький, агресивний.
  • Захищені ноутбуки — звичайні за продуктивністю, призначені для роботи в екстремальних умовах. Корпус таких ноутбуків надмірну захищений від ударів, пилу та води. Іноді броньовані й термостійкі. Дуже специфічний клас ноутбуків, фактично не купується для щоденних завдань через свою не практичність. Дорогі внаслідок ускладнення технології розробки корпусів та лімітовані версії.
  • Ноутбуки (універсальні) середнього класу — всі характеристики таких пристроїв усереднені. Процесори минулого покоління, не надто продуктивні відеокарти, оперативної пам’яті достатньо для роботи не найвищі швидкісні характеристики, корпуси зазвичай пластикові. Найпопулярніший тип мобільних комп’ютерів через достатню продуктивність та порівняно не високу вартість.
  • Іміджеві бізнес-ноутбуки — це ті самі універсальні ноутбуки, але мають покращені корпуси, присутні вбудовані пристрої ідентифікації власника (сканер пальця, чи рогівки ока) відповідно дорожчі.
  • Бюджетні (мультимедійні) ноутбуки — найдешевші, оснащуються мінімальним набором характеристик для роботи в мережі, перегляду фільмів та не складної офісної роботи. Часто, навіть відсутня окрема відеокарта.

Характеристики ноутбука

Визначившись як ви будете використовувати ноутбук, можна перейти до підбору параметрів. Загалом тут одна порада — чим новіша, швидша технологія компонентів, тим краще. Тому, якщо вам важлива швидкодія та продуктивність, старайтесь обрати щось із новинок від виробників. Ці параметри не важливі? То цілком достатньо моделей минулих років, такі дешевші. Загалом найпростіший спосіб зайти на онлайн-магазин і скористатись фільтром https://laphub.com.ua/ipod/. Наприклад — потрібен універсальний ноутбук: діагональ 15.6, процесор Intel Core I5 чи аналог AMD Phenom II, оперативна пам’ять 8/16 GB, графічна карта GeForce MX15069 / Radeon 500. В результаті випадуть доступні моделі потрібні.

Який виробник ноутбуків кращий

Не існує кращого виробника. Усі на одному рівні, складаються з однаковісіньких запчастин. Єдина різниця — дизайн та логотип. Немає жодного сенсу переплачувати за бренд. У цьому плані відповідь проста — що вам більше подобається на вигляд, те й беріть. Зауважте, конкретна модель, яка вам сподобалась вже може мати якусь історію користування – детально вивчіть відгуки. Бувають невдалі конструктивні рішення, приводять до одноманітних проблем, властивих конкретній моделі. Також не слухайте відгуків, які говорять, що якийсь бренд поганий, бо хтось мав поганий досвід користування одним його виробом.

Читайте також: