1566

Стів Джобс. Афоризми

Як відомо, Стів Джобс був не лише геніальним маркетологом і менеджером компанії aple, але й високо і всебічно розвиненою людиною в плані філософії життя. Кожен його публічний виступ – це мегаскарбниця філософських цитат, крилатих фраз і афоризмів для наступного покоління. Бо саме – навчити інших жити. Стало головною місією людини століття.

Воно й не дивно, бо його життя, що прожите не так вже й довго, було перенасичене творчістю. Це в першу чергу – творчістю того ж життя. А людина, що творить – не повторюється. Відповідно афоризми Стіва Джобса і його розумні настанови та крилаті фрази – неповторні.

У цій статті, я зібрав з різних джерел цікаві вислови Стіва Джобса. Дещо сам перекладав, тому вони  можуть звучати не ідентично оригіналу, але, надіюсь, зміст непорушний.

 1. Творчість – це просто створення зв’язків між речами. Коли творчих людей питають, як вони щось зробили, вони відчувають себе трохи винними, тому що вони не зробили нічого насправді, а просто помітили. Це стає їм зрозуміло з часом. Вони змогли зв’язати різні шматочки свого досвіду і синтезувати щось нове. Це відбувається тому, що вони пережили й побачили більше, ніж інші, або тому, що вони більше про це думають.
 2. Комп’ютери – це як велосипед. Тільки для нашої свідомості. [Memory and Imagination: New Pathways to the Library of Congress, 1991 рік]
 3. У мене не було своєї кімнати, я спав на підлозі у друзів, здавав пляшки з-під “Коли” за 5 центів, щоб купити їжі, і щонеділі йшов 7 миль пішки, щоб раз на тиждень добре повечеряти в храмі кришнаїтів. Це було чудово! [Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік]
 4. Головною причиною, чому люди купуватимуть собі додому комп’ютер, стане можливість бути пов’язаними з національною комунікаційною мережею. Ми зараз на самому початку цього етапу, але це буде справжній прорив. Приблизно як телефон. [Playboy, 1985 рік]
 5. Краще бути піратом, ніж служити у флоті. [Цитата в книзі Odyssey: Pepsi to Apple, 1982 рік].
 6. Якщо з якоїсь причини ми оступимося, наприклад, зробимо кілька непоправних помилок і програємо конкуренцію IBM і Microsoft … Тоді для всієї комп’ютерної індустрії настануть темні дні. [З книги Steve Jobs: The Journey is the Reward, 1984 рік].
 7. Він (комп’ютер) виконує дуже прості інструкції – візьми число, додай його до іншого числа, порівняй результат із третім, але він виконує їх зі швидкістю 1 000 000 на секунду. А на швидкості 1 000 000 на секунду результат уже здається – чарами. [Playboy, 1985].
 8. Ви хочете все життя продавати підсолоджену воду чи хочете піти зі мною і спробувати змінити світ? [Президенту PepsiCo Джону Скаллі, переманюючи його на пост генерального директора Apple, 1983 рік. Через два роки Скаллі доб’ється звільнення Джобса з Apple].
 9. Джон Скаллі зруйнував Apple, наповнивши свідомість співробітників компанії хибними цінностями. Він замінив людей із правильними принципами на людей із неправильними. І разом вони заробляли десятки мільйонів доларів, піклуючись про власну славу і благополуччя більше, ніж про Apple і, найголовніше, користувачів її продукції [виступ у Смітсонівському інституті, 1995 рік].
 10. Мене неначе вдарили в живіт і вибили з мене душу. Мені лише тридцять, і я хочу продовжувати створювати речі. Я знаю, що я можу створити як мінімум ще один великий комп’ютер. Але Apple не дасть мені такого шансу. [Playboy, 1987 рік].
 11. У мене є план, як урятувати Apple. Ідеальні продукти й ідеальна стратегія, яка підійде компанії. Але ніхто там не буде мене слухати. [Fortune, 1995 рік].
 12. Озираючись назад, можу сказати, що моє звільнення з Apple стало найкращою подією в моєму житті. Я позбувся вантажу успішної людини і знову знайшов легкість і сумніви новачка. Це звільнило мене й започаткувало мій найбільш творчий період. [Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік].
 13. Залишайтеся голодними, залишайтеся нерозсудливими. [Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік].
 14. Проблема Microsoft у тому, що у них немає смаку. Взагалі жодного. Вони не думають творчо. У їхніх продуктів немає культури. [1996 рік, Triumph of The Nerds].
 15. Ринок настільних комп’ютерів мертвий. Microsoft повністю домінує, не приносячи в індустрію жодних інновацій. Це кінець. Apple програла, а в історії персональних комп’ютерів настали Середні віки. І це триватиме ще близько десяти років. [Wired, 1996 рік].
 16. Я бажаю йому всього найкращого і це правда! Я просто думаю, що він і Microsoft – це все дуже вузьколобо. Йому було б в користь, якби в молодості він грався з ЛСД або пожив із хіпі. [Про Біла Гейтса. The New York Times, 1997 рік].
 17. Коли ти молодий і дивишся телевізор, то думаєш, що телекомпанії змовилися і хочуть зробити людей тупими. Але потім ти дорослішаєш і приходить розуміння: люди самі цього хочуть. І ця думка лякає набагато більше. Змова – це не страшно. Ти можеш пристрелити виродків, почати революцію! Але немає жодної змови, телекомпанії просто задовольняють попит. На жаль, це правда. [Wired, 1996 рік].
 18. Сучасні продукти Apple – відстій. Вони не сексуальні [Перед поверненням в Apple. BusinessWeek, 1997 рік].
 19. Це не тільки моє особисте шоу. У компанії багато талановитих людей і кілька років поспіль вони змушені були слухати, як весь світ твердить їм, що вони лузери. Деякі з них навіть почали вірити в це самі. Але вони не лузери. Їм потрібен хороший план і хороша команда в топ-менеджменті. Тепер у них це є. [Про своє повернення в Apple, BusinessWeek, 1998 рік].
 20. Дуже складно створити продукт, користуючись фокус-групами. Часто люди не знають, чого хочуть, поки їм це не покажеш. [BusinessWeek, 1998 рік].
 21. Ми зробили значки на екрані такими красивими, що вам схочеться їх лизнути. [Про Mac OS X. Fortune, 2000 рік].
 22. Деякі кросівки коштують дорожче, ніж iPod. [Пояснюючи ціну iPod в 300 доларів. Newsweek, 2003 рік].
 23. Якщо створювати великі продукти було б так само просто, як виписувати чеки, тоді у Microsoft були б великі продукти. [2007 рік].
 24. Це як склянка крижаної води в пеклі [Про популярність iTunes серед користувачів Windows. Спільний виступ із Біллом Гейтсом на конференції AllThingsD, 2007 рік].
 25. Сьогодні ми презентуємо три нових продукти в одному. Це революційний мобільний телефон, iPod з сенсорним екраном і пристрій для виходу в Інтернет. [На презентації iPhone. 2007 рік]
 26. Ми не ліземо в пошук, але вони вирішили зайнятися телефонами. Не треба плекати ілюзій, вони хочуть знищити iPhone. Ми їм не дозволимо [Про нову мобільну операційну систему Google Android. 2010 рік].
 27. “Не будь злим” – це повна нісенітниця [Про корпоративне гасло Google “Don’t be evil”, 2010 рік].
 28. Це чудово [На презентації iPad, 2010 рік].
 29. Я вже говорив це, але повторюся: в ДНК Apple закладено, що однієї технології недостатньо. Тільки технологія в союзі з гуманітарними науками дає результат, який змушує наші серця співати.  [На презентації iPad 2, 2011 рік].
 30. Це просто працює. [На презентації iCloud, 2011 рік].
 31. Останні 33 роки я щоранку дивився в дзеркало і запитував себе: “Якщо сьогодні буде останнім днем у моєму житті, чи буду я робити те, що запланував на сьогодні?” [Промова перед випускниками Стенфорда, 2005 рік].

Звичайно це ще не все, але щоб не перенавантажувати сторінку і вас інформацією, продовження викладу у наступній публікації.

Читайте також: