214

Стів Джобс. Фрази (2)

Як і обіцяв у попередній публікації про афоризми Стіва Джобса, публікую другу частину моєї підбірки його філософських висловлювань, взятих з різних публічних виступів та інтерв’ю.

 1. Я не хочу бути найбагатшою людиною на кладовищі. [The Wall Street Journal, 1993].
 2. Проблема в тому, що я став старшим і зрозумів, що технологічні новинки не здатні справді змінити світ. Вибачте, але це правда. Це розуміння приходить із появою дітей. Ти народжуєшся, старієш, а потім умираєш. І так відбувається вже дуже багато років. І ніщо цього не змінить [Wired, 1996 рік].
 3. Я впевнений, що найсвітліші дні й інноваційні винаходи Apple ще попереду [Послання співробітникам Apple від 24 серпня 2011 року].
 4. Іноді до мене на вулиці підходять люди. Вони просять грошей або просто хочуть поплескати по плечу, повідомивши, як їм подобається iPhone. Якщо я втомився, то зазвичай витягую шию і пронизливо, не кліпаючи, дивлюся їм в очі. Вони усі помнуться кілька секунд, а потім швидко переходять на інший бік вулиці.
 5. Ми їмо їжу, яку вирощують інші люди. Ми носимо одяг, який пошили інші люди. Ми говоримо мовами, які було придумано іншими людьми. Думаю, прийшов час і нам стати корисними людству.
 6. Треба частіше говорити іншим про те, що ви зробили. Звичайно, не треба нав’язувати це, бути нарцисом або фанатіти від себе – це лише відлякає людей. І все-таки не варто соромитися в доречний момент повідомити іншим про те, що ви зробили.
 7. Я – один із небагатьох людей, який знає, що таке втратити чверть мільярда доларів за рік. Це дуже добре формує особистість.
 8. ТБ отупляє і вбиває багато часу. Вимкніть його, і ви збережете декілька клітин вашого мозку. Проте будьте обережні – отупіти можна і за комп’ютером Apple.
 9. Був час, коли я спав на підлозі в кімнатах у друзів і здавав пляшки, щоб купити вегетаріанський бургер. Зараз, після отримання акцій і власності на декілька мільярдів доларів, моє побутове життя дещо змінилося, але, присягаюся, не я сам.
 10. Якщо ви пов’язані зі згасаючою індустрією – швидко кидайте її, до того, як втратите роботу.
 11. Так, я курив марихуану і пробував LSD. І мені нічого соромитись з цього приводу.
 12. Тільки наявність мети приносить життю сенс і задоволення. Це сприяє не лише покращенню здоров’я і довголіття, але також дає вам крапельку оптимізму у тяжкий час.
 13. У мене було багато різних жінок, але найкращими завжди виявлялися мої власні дружини.
 14. Якби мені запропонували вибрати між Apple і Pixar – що залишити, а що віддати іншим людям, – то я, мабуть, схотів би повернутися назад у минуле і влаштувати все так, щоб володіти і тим, і іншим без подібного вибору.
 15. Немає такого поняття, як успішна людина, яка жодного разу не падала і не робила помилок. Є тільки успішні люди, які допустивши помилку, потім змінювали свої плани, ґрунтуючись на висновках, що робили саме з цих самих помилок. Я якраз один із таких хлопців.
 16. Microsoft витратили багато мільйонів доларів на розробки і розвиток власних продуктів, але всі вони чомусь виглядають як копії продуктів Apple. Коли я хочу підняти собі настрій, то відразу згадую цей факт.
 17. Є тільки один спосіб виконати велику роботу – полюбити її. Якщо ви до цього не дійшли, почекайте. Не хапайтесь за справу.
 18. Я можу звільнити людину, а потім подзвонити їй, щоб обговорити якийсь проект чи знову найняти її на роботу. Минуле мене не хвилює, важливе тільки сьогодення.
 19. Якби у мене була можливість повернутися в минуле і дати пораду собі у 25 років, то я б сказав: “Не погоджуйся на ідіотські інтерв’ю – у тебе немає часу на філософську маячню!”
 20. Пам’ять про те, що я скоро помру, – чудовий інструмент, який допоміг мені ухвалити всі найважливіші рішення в житті. Думка про швидку смерть – найкращий спосіб позбутися ілюзії, що тобі є що втрачати. Ти вже ніби голий і немає причини не слухати своє серце. Смерть – це найкращий винахід життя…
Читайте також: