5347

Український YouTube

Цього разу, хочу розповісти не про українських відеоблогерів, а про їхню спільноту “Український YouTube“. Виявляється, що українські ютубери не просто існують! Але роблять це якісно і весело!

Український YouTube

Про цю спільноту, дізнався від Дани Яким – десь на її стіні засвітилася. Зайшов, підписався на новини, а далі “пішло-поїхало”. Група, поки що, схожа на тусовку відеоблогерів, де вони публікують свої роботи і обговорюють відео. Старожили дають поради новачкам, активісти організовують зустрічі у Львові. Але всі сходяться на думці, що групу потрібно розширювати так, щоб вона стала рупором україномовних ютуберів. І я їх в цьому підтримую!

Наскільки я помітив, в українській відеоблогосфері, справи йдуть ще гірше, ніж у блогосфері. Більшість каналів “ніпрощо”, або про ігри. Так званих “летсплеїв” настільки багато, що складається враження, ніби нінащо інше, українці не спроможні. Якщо відеоблогер – то “летсплеїст”. Хлопаки, не треба так! На світі є багато тем і майже всі теми в українському ютубі вільні. Тільки бери і знімай. Пора уже вирости з пелюшок і припинити наслідувати Падона!!!

Доречі, про Падона – один з небагатьох ютуберів, який мені сподобався. І це, незважаючи на те, що більшість його відео – саме летсплеї. В нього є та хіпстерська харизма, яка зачіпає простих смертних. І все таки, хотілось би більше живого відео від нього. Ігри іграми, а справжній дух і талант відеоблогера, відкривається в таких відео (шкода, що їх небагато):

Ще один український відеоблогер, на якого я підписався – Жека Сенін і його програма “HiTech”. Ну це взагалі можна відправляти на ТВ, все зроблено дуже якісно і продумано. Хоча і ютубівський почерк теж є: жарти, кривляння, стиль монтажу – все, що можна назвати власним стилем ведення блогу на YouTube! Ось приклад відео з його каналу:

Наступний український відеоблогер зі спільноти, що мені сподобалась – Мар’яна Янкевич. Вона на своєму каналі багато розповідає про театр. А ще озвучує різні ролики, ось наприклад голос бабусі в її виконанні:

І ще є декілька кадрів з українського YouTube, але про них, напевне, потрібно робити окремі публікації. Повернуся все таки до теми спільноти. Створено окремий канал на ютубі, де публікуються різні корисні фішки. Також там проводяться онлайн наради адміністраторів, підписуйтесь https://www.youtube.com/user/theukrainetube/featured. Там я почув про те, що немає сенсу робити таку ж спільноту на фейсбуці. З цим я не згідний і з тим, що на фейсбуці сидять лише серйозні дяді і тьоті теж. Та й взагалі, з чого ви взяли, що серйозним дядям і тьотям не цікаво дивитись огляд капусняка??? Це все міфи. Хоча, якщо ви про ледсплеї, то згідний – буде не цікаво…

Також я не зрозумів дискурсу на тему мови. Типу, що український ютуб – не обов’язково україномовний. Як на мене, тут все очевидно. Якщо я християнин – то я і в Гренландії християнин; якщо я кришнаїд – то і в Антарктиді кришнаїд. І все, що я роблю роблю там – християнське і кришнаїдське відповідно. Те ж саме, якщо ти росіянин, то ти і в Україні росіянин, аналогічно і з мовою. Якщо ти англомовний, то ти і в Україні англомовний. І все що ти робиш – росіянське чи англійське відповідно. Так що – ніякої іншої мови в українському ютубі бути не може!

Останнє, що хочу написати на тему спільноти – вона потужна. Люди, що там зібралися дійсно мають бажання розвиватися і розвивати свою сферу. Є кроки до здійснення цього, мені, наприклад, дуже подобається як Жека Сенін у відео посилається на спільноту. Але при всьому цьому, бракує чіткого бачення якою спільнота має бути. Замість організації конкурсів “за лайк і репост”, я побачив виправдовування платного закріплення постів (кому яка різниця, на чому ви заробляєте? а як хвилює – ну і що? нехай пукан рветься – його проблєми). Замість креативу, стрічка новин засмічується однотипними летсплеями, замість заохочення активності в групі – не зрозумілі бани. Шановні ютубери, не треба так 🙂

А всім іншим, раджу підписатися на паблік “Український YouTube“, там є і ще буде багаааато чого цікавого! Я це вже зробив і вам раджу 😉 Посилання: https://vk.com/ukrainetube

Читайте також: