2131

“Закарпатські фіглі” – файно і зі смаком

Час від часу у блогосері виникають суперечки чи потрібна Україні українська блогосфера, все зводиться до того, що українська мова не популярна, а відповідно не прибуткова і розвивати українське в мережі сенсу і стимулу не багато. Ось наприклад відомий блоґер Pavlofox, недавно писав про це публікацію і задав риторичне запитання: Українська не потрібна?. Все ніби зрозуміло, але є багато але.

Закарпатські фіглі - файно і зі смаком, від Дани Яким

Сьогодні не буду говорити про ці “але”, та аналізувати чому в конкретних випадках виходять доволі однозначні висновки, напишу лишень контрприклад, але не на форумних видах спілкування (пік розвитку 90-ті роки), а на відеоблогах. Конкретніше про український відеоблог – “Закарпатські фіглі”.

Автором цього блогу є дівчина із закарпаття Дана Яким. На блозі опубліковано відео трьох видів, це:

  1. музичні відео (власні кліпи на відомі музичні композиції);
  2. влоґ (власне авторський відеоблог із філософським нахилом про життя);
  3. Закарпатські фіглі (відеоблог, в якому Дана робить огляди на відео з ютуба, головна умова – відео закарпатське).

Відеосюжети файно скомпоновані, зняті і змонтовані. Тішать і коментарі, які не лише веселять, але й смакують через хорошу вимову і українську мову. І це все робить п’ятнадцятирічна дівчинка!!! (ну і оператор ще, за що йому (їй) окреме дякую).

Вони не думають чи потрібна українська мова в інтернет чи ні, чи буде популярність чи ні, чи зароблять вони там гроші чи ні, чи підтримають їх інші чи обільють брудом. Вони просто роблять! І цитую (з ask.fm):

питання: Круті відео знімаєш, молодєц, мені би смілості не хватило))
відповідь: ахах,дякую дуже!
Смілості на що?
ти просто боїшся думки інших)
я теж боюсь,але я знаю що є люди яким подобаються мої відео:))

Отже що ми маємо? А маємо хороший, якісний відеоблог, харизматичного автора і, що найважливіше, – якісний український продукт. Зазначу, що майже усі випуски прокоментовані українською мовою (був один на закарпатському діалекті).

Приємно також те, що український відеоблогінг набирає обертів. Кількість переглядів поки що невеликі, але відгуки схвальні і скажу чесно, коли я знайшов відео від Дани, то почувався, як спраглий бедуїн в Сахарі, який знайшов криницю. Тобто це те, що мені потрібно! Це те, що я підтримую, власне українізований інтернет – це мої погляди! І подібної думки, насправді, більшість українців, правда це відбувається поки що не свідомо. Люди спраглі до українського інтернету!!!

Пропоную переглянути відео з каналу Дани Яким, які мені сподобалися, аби відчути краще про що я пишу:

Підписуйтесь на оновлення www.youtube.com/user/DanaYakym, як це зробив я 🙂 І піднімайте пальця пальця до гори 😉 (кнопочка така): Український відеоблог

А тепер запитання до усіх –  чи знаєте ви про існування українських відеоблогів, просто блогів, інтернет-магазинів і так далі, які дійсно українські? Я знаю не багато, але знаю що вони є! Давайте ділитися ними одне з одним :)! Пропоную у коментарях залишати посилання на українське в інтернеті.

Читайте також: