791

Політ на Марс

Марс – холодний, червоний і безлюдний шматок каменю в космосі. Принаймні безлюдний зараз і такий опис пійде для розуміння людини. Водночас, ця планета покрита ковдрою з різних міфів, загадок і теорій, що дуже притягує людську цікавість. Одна із найближчих до сучасності думок – це політ на Марс. Уже зараз така ідея реальна і наші сучасні технології дозволяють це зробити, але зробити це людство ще не спішить… Чому? А також коли людина все ж потрапить на Марс і зробить свій історичний крок на рудих пісках марсіансьої пустелі?

Політ на МарсОсновна проблема польотів людини на Марс, який “літає” від нас відстані 55,76 млн. км, це – ресурси. Космічний корабель, на сучасних двигунах, цю відстань може подолати за 6 місяців. Враховуючи те, що це максимальне зближення двох планет відбувається лише раз у два роки, а також те, що ми хочемо повернути “марсонавтів” додому, нам доведеться відравити окрім 4, наприклад, людей, ще й запас їжі на три роки їм. Окрім їжі потрібно запастися киснем, водою, та паливом в обидва кінці. А це суттєво навантажує космічний корабель і доводить до критичної маси, яку не можливо вивести в космос.

Проте ентузіазм і сила мислення доводить, що неможливість долаєтся.  Роберт Зубрін, інженер який займається розробкою проекту польоту на марс, запропонував ідею розділення вантажу і переддоставку його на Марс. Відповідно для реалізації місії, потрібно запустити три космічні кораблі:

  1. Корабель-ракету — це той корабель, в якому марсонавти будуть повертатися додому. Особливістю цього корабля є установка, яка вироблятиме, з атмосферного газу Марсу, паливо. Таким чином вирішується проблема з величезними об’ємами палива, що значно полегшує місію.
  2. Корабель-склад — запас продуктів і води на 2 роки для наступної місії. Цей корабель має забезпечувати другий екіпаж всіма необхідними для життя продуктами, також він буде як запасний для першого екіпажу в разі форс-мажорів.
  3. Корабель з екіпажем.

Якщо працювати за такою формулою, то політ на Марс реальний уже зараз! Роберт Зубрін запропонував також автоматизувати отримання кисню з матеріалів Марсу. Головна ідея такої автоматизації – автомізування колонії на Марсі. У майбутньому – повне, тобто життя на Марсі виключно за рахунок ресурсів Марсу. Найцікавішим і найважливішим є те, що подібні установки, які мають працювати на марсіанських кораблях – уже розроблені. Розроблений і детальний план місії, оцінений він у 450 мільярдів доларів. І ось тут людство спотикнулося – нема грошей. Основна сучасна проблема польоту на Марс – відсутність фінансування!!!

Проте, Роберт Зубрін не втрачає оптимізму, за його словами ми все ж таки освоїмо червону пранету і це буде у 2020 році. Головне – це поставити ціль і неможливе стане можливим, а разом з цим людство зробить ще один крок до глобальної революції свідомостей.

Про всі “за” і “проти”, деталі складностей у реалізації польоту людини на Марс, знято чудовий фільм, який можна переглянути он-лайн на ютубі. Коментує сам Роберт Зубрін, раджу переглянути:

Читайте також: