412

Україна в 90-ті роки

Усі чули, що в дев’яностих, життя було не медом мащене, а люди були злі як вовки. У ці роки в Україні і в інших новоспечених державах, які ще не оговтавшись від смерті жирного тіла СРСР, виникали абсурдні і феноменальні порядки. Так, один із феноменів, пізніше стане ознакою “крутості”, дасть основу серіалам, які оголюють його життя типу: “Мєнти”, “Брігада” і тому подібна пудра. Одні собі поставлять в приклад цю “крутизну”, інші в страх. А все через те, що “бєзпрідєл” стане нормою, кримінал перетне межу і вступить на дорогу вбивства і війни, інші ж, аби вижити, теж далеко не втечуть і подружаться з шахрайством.

Частково дев’яності, тягнуться й донині. Це й не дивно, такий глобальний вседержавний маразматичний порядок, викорінити у межах одного покоління важко, зате підтягнутися новому поколінню до нього легко. Тільки зараз це вже не жертви обставин, власного невігластва і спроби вижити, а банальна і низька жадоба до наживи. Люди ладні у лайні скупатись, аби отримати великий шмат золота. Зрештою вони стануть або ніким, або ховатися у своїх палацах, за триметровими заборами. Ціна халяви і криміналу – пожиттєвий страх, чи перетворення в лайно. Така собі, ніби успішна людина, але дивишся і бачиш лайно.

Пропоную переглянути цикл передач “Круті 90-ті“, який складається з дев’яти серій, у кожній з яких тезисно описана історія дев’яностих років в Україні. Яке лайно і як піднімалося, як закінчило споє піднімання, де опинилося чи куди впало.

Читайте також: