1289

Чому всі люди егоїсти?

Не раз ми чуємо фразу, що приблизно звучить так: “всі люди егоїсти“. Фраза доволі абстрактна і загальна, і хоча є чимало людей, які потягнуться заперечити такому вислову, спостереження і досвід кожного, в деякій мірі, дозволять погодиться з ним. Але у чому причина? Чому ми, люди, дозволяємо собі говорити про нас же, людей, як про суцільних егоїстів?

Думаю, щоби відкрити суть цього явища, потрібно розібратися у тому – що таке людина! А людина – це мозок (і все решта, що з ним пов’язане).

Мало хто в природі може похвалитися таким мозком, який отримала в спадок від еволюції людина. А якщо врахувати особливості його функціонування, то взагалі ніхто! Розміри, порівняно, вражають; об’єми роботи – вражають; важливість роботи – вражає! І щоби перейти до пояснення того, чому ми всі егоїсти, пропоную глянути на фотографію живого головного мозку:

Мозок

Ви лишень погляньте, скільки кровоносних судин заплітаються навкого нього. Скільки дрібнесеньких капілярів, в яких відбувається постійний рух. Ця дивовижа існує не просто так. Справа у тому, що кровоносні судини – це транспортні тунелі для речовин, які в свою чергу перетворюються в енергію. І наш мозок, маючи масу приблизно 2% від загальної маси тіла, споживає біля 20% всієї енергії! А для цього обжори працює майже все тіло.

Виходить, що наш енцефалон (головний мозок), це такий собі авторитарний діяч у нашому тілі, де він звик до командування типу:  “я, мені, моє, хочу, треба, моя, віддай, не зачіпай, я, я Я!“. А думки то творить теж він і наш характер, і наші дії – це все наш мозок! І буде дуже егоїстично вважати і надіятися на те, що свої внутрішні звички до командування і ласування більшістю енергії, наш мозок не переносить на зовнішній світ. 🙂

Саме так, наш егоїзм – це природній механізм. Він вироблений мозком, для успішного свого функціонування. Тобто егоїзм – це нормальне явище.

Тільки у випадку з людиною, потрібно згадати, що наш мозок має унікальну здатність – обходити інстинкти. Ми це називаємо інтелектом. Думаю, що цей механізм ми виростили для того, щоби балансувати на межі егоїзму і достатку. З чим, дивлячись на ситуацію, яка склалась на Землі через діяльність людини, ми, нажаль, поки що не справляємося. Можливо не такі ми вже й генії інтелекту? А просто – звичайні егоїстичні енцефалони

Читайте також: