209

Бог, тюрми і ще дещо

Коментар до публікації “Чи справді існує Бог?”. Тому перед прочитанням, рекомендую спочатку ознайомитися з нею.

Західне суспільство давно уже закривають в тюрми, щоб перевиховати злочинців. Суть злочинів навіть не в тому, що ти народився десь не там, а у тому, що ти не знайшов себе тут, в суспільстві. Тому у тюрмах (західних, цивілізованих) дають шанс виправитися. Їм дають доступ до інтернету, до ТВ, до інших благ, а також навчають ремесла і роботи. В результаті виходить людина, яка може інтегруватися в суспільство. Звісно тих, хто ніяк не може, їх ізолюють повністю. Це не божий промисл, це умова життя в суспільстві. Просто колись асоціальних елементів – виганяли з плем’я (досі це існує в локальних формах, наприклад – вигнання зі школи, чи вигнання з країни), а зараз це ізоляція, бо “плем’я” стало всюдисущим. Книжка біблія, як і сама релігія, а вони всі схожі в основах – то є еволюційний інструмент. Вони виникли, як перші кодекси слаборозвинених племен, для організації і уніфікації поведінки і взаємодії одне з одним. Зараз ми керуємося набагато точнішими, справедливішими і ефективнішими інструментами – конституція, збірки цивільних та інших кодексів. Вони теж еволюційні, тому не є ідеальними. І швидше за все, що через декілька століть, тодішні сучасники будуть на них дивитися, як ми зараз на закон “Око за око, зуб за зуб”.

Чи є сенс сперечатися на основі історій описаних в релігійних книгах?

Зараз розмови про про ці історії, виглядають як розмови про казки. Цитата з коментаря:

Тепер уяви: ти мав повноту буття, яку зараз навіть не можеш уявити, ти мав пряме спілкування з Богом, ти володів неймовірними розумовими можливостями і був справжнім царем світу… Але не втримався і порушив одну-єдину заповідь. І жити тобі під стінами раю з цим соромом ще понад 800 років. Ти б справді хотів це пережити?

Я можу собі уявити навіть, що я чайник, що літає десь між орбітами Сатурна і Юпітера. І це цілком мене би задовільняло. Ось так виглядають і всі інші дискусії в цьому руслі…

Давайте жити реальним життям, питання не в тому чи існує Бог, а в тому чи він дійсно потрібний для нашого існування…

Читайте також: