365

Чому треба йти на Євромайдан?

В мережі з’являються статті в яких люди пишуть “чому я не піду на євромайдан“. Прочитавши декілька подібних із блогів, хочу написати чому на євромайдан таки потрібно піти. Але перш ніж це зроблю, скажу, що в загальному вичитавши всі пояснення проти, бачу дві причини такої позиції: 1 – люди запрограмовані майданом 2004 го року; 2 – люди запрограмовані “мояхатазкраями”, і пояснюють свою ліниву дупу різними відмазками, логічними й не дуже. То ж повернемося до того, чому потрібно йти на майдан.

Чому треба йти на Євромайдан?

На мою думку, люди говорять правильно, що євромайдан нагадує помаранчевий майдан 2004 року. І це логічно – вибух народного не вдоволення і тут, і там; є політики і тут, і там; є мєнти, гасла, концерти і так далі. Але робити висновок наперед, щодо результату євромайдану, на основі майдану 2004-го, є не логічним у цій ситуації. Для прикладу спрощена логічна схема: ви десять років тому купили автомобіль і він виявився бракованим, в результаті вам довелося добрячи потратити нервових клітин і зневіритися в автомобілі, і ось виникла нагода купити новий автомобіль, то що, ви його не будете купити бо впевнені, що він буде бракованим і ситуація повториться? Звісно ж приклад далекий, але суть таких пояснень передає. Люди бояться, що знову пожаліють в наслідок. Зрештою – краще жаліти про те, що зробив, ніж жаліти про те, що не наважився зробити! А робити спроби, навіть невдалі – це гартує силу волі.

Знову ж таки люди правильно кажуть, коли говорять, що не розуміють і не знають усіх тонкостей економічних і юридичних, що йдуть поряд і позаду угоди про асоціацію. Звідси неможливо прийняти об’єктивне рішення, треба нам Європа чи ні, в результаті можна стати жертвою маніпуляції. Це цілком логічне пояснення того, що не всі люди фахівці, але це аж ніяк не пояснення того, чого на майдан не потрібно йти! Навпаки, не повне уявлення про ситуацію, має гуртувати людей, стимулювати до обговорення питання та вирішення його разом. На майдані є тисячі людей і хоча б один з них буде фахівцем у цьому питанні, що розтлумачить всім іншим що й до чого наживо. Спілкування з народом, поділ думок, розгляд під лупою всіх “ЗА” і “ПРОТИ” – це те, чим є насправді майдан і чому потрібно туди йти. Співи, танці і розвага – то лише емоційна складова. Не можна через свою профанацію в економіці, довіряти вибір профанам, які мають достатньо влади, щоб зробити його. На майдані є багато адекватних людей, які можуть об’єктивно оцінювати ситуацію, що не можна сказати про ТБ і ЗМІ, де просувається та думка, яку потрібно просунути і де маніпуляція – це фахова ознака. Сидячи вдома, ви будете під покривалом цієї маніпуляції, а всі виправдання у цьому ж дусі – то лише “мояхатаскрайство”.

Ще один фактор, що стримує людей йти на євромадан – присутність політиків, тобто партійних прапорів. Якщо чесно то я не бачу тут проблеми, як то кажуть “та всім нас*ати”. Водночас не розумію політичних партій. Якщо народ просить прибрати – в чому проблема? Приберіть прапори і піар ефект буде потужніший ніж за допомогою тих же прапорів. Але суть не в тому. А суть в тому, що політика буде і має бути все одно. Питання підняті політичні, умови теж політичні відповдно без неї нікуди. Щоб не розчаровуватися в майдані, потрібно довірити всю відповідно роботу політикам. Майдан – це народ, якщо народ стає важелем для управління владою (пам’ятаєте – республіка?), то мають бути лідери, які прокладуть міст між нею і народом. В нашій ситуації – це політичні партії. Так, вони до майдану немають відношення, але майдан до них має і це потрібно визнати. Тому, чому я маю йти на євромайдан, якщо там партійні прапори? Тому, що я йду не на партійні прапори, а на євромайдан!!!

Скептики говорять про те, що потрібно змінюватися самому, а не створювати майдани. Не смітити, не бухати, не платити взятки а платити податки і купляти ігри та програми, а не качати їх безплатно. Говорять, що не змінившись, нас в Європу не приймуть, а йти на євромайдан то взагалі для для таких ледь не блюзнірство. Та моя думка є такою – на майдани йдуть ті, хто готовий мінятися!!! І, до речі, прямо там й міняються…

що вибрати Європу чи Росію

Читайте також: