135

Чи потрібна нам культура?

Думки

В продовження теми “Саджання в тюрми парламентських дегенератів від Ірини Фаріон“, наступна цитата і думки (надіюся автор на мене не подасть у суд :))

ууу: Тюрма зараз не сором. Таким чином людей ненавернеш. Щоби людина змінила погляди потрібно ї присоромити. А це вже справа пропаганди і дійсно – українців.
А парламентське бидло можна садити навіть треба!

 ххх: розкажи такий метод, щоб люди знали свою мову? Не такий радикальний. Кілька років тому до мене приїздили родичі з Харківської області, то вони… сміялися (як мені було не приємно, аж в душі все кипіло), як звучать деякі українські слова і не розуміли їх. Мене це так вразило. І, здається, вони в Україні, вони українці, але української вони не знають і знати не дуже і хочуть. Вони, навіть, з неї сміються! І вони далеко не одні такі. Що може змусити таких людей заговорити українською мовою? В них немає почуття обов’язку перед державою в якій вони живуть, що потрібно знати свою мову, поваги до свої предків. Таким чином немає національної ідентифікації. Тут потрібні радикальні засоби про які сказала Ірина Фаріон.

ууу: я сміюся з так званої “російської”, яка звучить з українських вуст і русизмів. Роблю зауваження, по 10 раз перепитую слово яке не українською прозвучало – таким чином я висміюю недолугість тієї мови, якою розмовляє людина, не вивчаючи жодної. І мої дії мають вплив на людей. А ти уяви, ящо такі ж дії робитимуться десятьма українцями. А уяви що буде, якщо підключити дійсно впливових людей, ЗМІ. Це все разом – пропаганда. І це не дискримінація – це звичайне висміювання неосвіченості. Зараз 21 століття. Такі елементарні речі – порядок денний. Якщо людина хоче бути досі неандертальцем – нехай буде, але в такому разі немає чого пхати руки до культури – руки поломить, як ломить руки невмілому робот на виробництві.
Щодо виправдовування “нема часу, мені не до того, є важливіші речі, треба виживати” – будь ласка, виживайде, працюйте, шукайте методи покращення свого життя. Але не пхайте рило до тих, хто вже піднявся з того болота. Та й взагалі – краще прислухатися до людей, які вже це пройшли, а не писати правила, ставити умови і впроваджувати свою недофілософію життя, яка ні до чого не приводить і не ефективна.
Інтелігенція і науковці живуть непогано, що б і хто б не казав. Так, є проблеми в них з оплатою і цінністю їхньої праці, фінансуванням проектів, але, в більшій мірі, вони живуть непогано. І все це тому, що не гризуться і не плачуть – бо знають, культура – це основа. Невіластво – це характерна риса раба.
Ну вже коли надто припирає – тоді вся надія лише на них.
Але головне те, що є приклад: Культурний, знаєш історію свою, знаєш мову, читаєш, думаєш – добре живеш. Все інше – це все інше.
 Суспільство – чудове відображення пропаганди, яка в ньому розповсюджується, а влада – чудове відображення суспільства. І це елементарні речі. Якщо зробити математичне рівняння де одне одному рівне, то глянувши на владу – ми бачимо, що наша філософія народжує. Оці мовні проблеми, історичні і тому подібне. Те ж саме глянути і по регіонах. Захід краще живе за схід. Менше внутрішніх конфліктів, краще самоврядування, кращий суспільний контакт. І це при тому, що він менш дотаційний за схід (економічний план). І якщо включити логіку і аналізувати ситуацію – робиться зрозумілим де і звідки росте паразит. Бо країна одна і загальні проблеми – одні. Хто тягне в низ і хто в верх – зрозуміло. Тепер залишається зрозуміти, що – і + дає нам 0. Ми купу літ стоїмо на місці не рухаємося. Є моменти коли захід більше тягне є – коли схід, але на загальному графіку – це пряма мертва.
Ну то де здоровий глузд? Хто над ким має сміятися і хто гнівитися?

Культура – це основа, мова – це основа. Якщо підривати народ з цього боку – він не розвиватиметься.

Читайте також: