234

Як зробити вибори чесними?

Вічна проблема української політики і суспільства – відсутність демократичних цінностей і не чесні вибори. Різні схеми фальшування виборців, а також особливо деморалізована схема – підкуп, завжди приводить до влади людей, які там не мали би бути. Яскравим прикладом стали останні перевибори на проблемних округах, де за даними екзитполів (які в більшості розходяться з реальними результатами на рівні похибки), мали перемогти кандидати від опозиції (окрім одного округу). В результаті вийшло навпаки. Вибори не чесні і в більшою мірою сфальшовані, виникає запитання: як же зробити вибори в Україні чесними?

Як зробити вибори чесними?

Хочеш мати роботу? Не марнуй часу, не вір лозунгам і не чекай на те, що хтось її тобі дасть – просто роби її. Наприклад, ти можеш самосвал купить і перевозити будівельні суміші з кар’єрів до покупців. Маленька справа, зате своя…

Всі ми добре знаємо, що закони про вибори, які вступили в дію за останні роки – нищать саме поняття “вибори”. Бо як не роби вибір, а результат все одно влада формує собі вигідний. Тому перше, що потрібно змінити, для досягнення так званної “чесності” – це нормалізувати процес виборів. І це не розставлення вебкамер за мільярд на дільницях, а постановка правильної логістики проведення виборів і підрахунків результату. Перша проблема, яку потрібно вирішити – це жеребкування представників яких формуватимуть окружні виборчі комісії. Зараз його проводить ЦВК не зрозуміло як і яким чином, але зрозуміло з результатів, що упереджено. Моя пропозиція – відмовитися від цієї ідеї взагалі. Ввести пропорційне формування комісій. Його можна прив’язати до партійної чисельності + місця для локальних партій і громадських організацій.

Друге – абсолютна публічність підрахунку і передачі виборчих бюлетенів та результатів. Останні вибори показали, що найбільша фальсифікація здійснюється якраз підчас підрахунку результатів і передачі результатів.

Третє – жорсткі покарання за порушення. Тут потрібно міліції пояснити, що їхня функція не собача – куди кинули палку, туди й біжу (міліціянти ви ж не собаки?), а контрольна. Міліція повинна сама відловлювати правопорушників, а не чекати на звернення. Розв’язком проблеми “наказу з гори”, бачу у відсутності наказів. Тобто у випадку виборів – відмінити дію будь-яких наказів, а діяти суто за законом про вибори. Тобто карати за порушення і присікати їх, а не чекати на скарги.

Четверте – абсолютно радикальний крок і, на мою думку, єдиний, що може знищити проблему підкупу народу. Зараз існує обмеження у праві вибору за віком – до 16 років. Потрібно ввести ще одне обмеження – інтелектуальне. Тобто: “IQ менше 100 – не голосуєш“. Тут автоматично відсікаються алкоголіки, безхатченки та різні подібні антиінтелектуали, що формують більшість електорату негідників в політиці. Чому так? А тому, що ці виборці зазвичай на межі виживання у суспільстві. Їм вигідно продатися на виборах, а слабкий інтелект – придушує совість. З іншого боку вони легковпливні і схильні до віри, а негідники цим користуються і вішають лапшу на вуха у вигляді обіцянок і пропагандистських ілюзій. Це єдиний вихід розірвати коло: “чому дурний – бо бідний, чому бідний – бо дурний“.

Читайте також: