243

Націоналізація ПриватБанку. Думки

Останніми днями все більше в інформаційному полі зустрічається повідомлення про націоналізацію приватбанку. Доходить до панікерного абсурду на кшталт: “банкомати не працюють, забирайте гроші”. Чи справді так і є?

Отже почалось все, в моєму випадку, з повідомлення в телеграмі:

Для інформації: Вчора розмовляла з татом, в Тернополі вже 3 дні зняти гроші з банкомату приват банку практично не реально. Знайома, яка  працює в приваті підтвердила, що у банку є проблеми зараз, проводяться позапланові перевірки. Порадила великі суми не зберігати на карточках.

Націоналізація приватбакну

Перше ж запитання – хто це писав, де це писали? Ну і не таке вже й важливе, але також логічне – для чого це хтось писав? Ну проблеми, то проблеми – знімай свої гроші і тішся. Який сенс, яка мета це викладати в інтернет?

Повідомлення підозріле, але наживку закинуто. Через декілька днів, знову в телеграмі піднімається питання про Приват:

положення про тимчасову адміністрацію приват банк

Раніше вже не раз Приватбанк банкротував і націоналізувався на словах в людей. Говорили, навіть, що все, є положення про тимчасову адміністрацію приватбанк, кінець йому! Але жодного разу ці “новини”, не були правдою.

Що ж відбувається насправді? Чи дійсно Приватбанк націоналізують і чи справді банкомати не працюють?

В нашого народу коротка пам’ять і зовсім відсутнє логічне мислення. Нагадаю, що зараз середина місяця. А це означає, що зовсім недавно, на рахунки пенсіонерів і робітників прийшли пенсії і зарплати. І що роблять в першу чергу ці люди? Правильно – йдуть до банкоматів, знімати готівку. Такий щомісячний бум, створює не тільки черги, але й іноді, в людних місцях, залишає банкомати без грошей.

Крім цього, скоро буде Новий Рік, свята. Люди уже почали підготовку до них. Гроші просто вимітаються з рахунків на подарунки, продукти, замовлення ресторанів, чи оренду квартир для проведення Нового року. Звісно ж, більшість з цього купується за готівку і банк може не встигати її підвозити.

Ці дві логічні причини, можуть пояснити “не реальність” зняття грошей з банкомату. А додати ще паніку – то й взагалі складеться враження, що прийшов апокаліпсис!

Цікава ще не логічний фаталізм панікерів. Якщо банкомати не працюють, а банк “всьо”, то в чому сенс заклику – “біжіть забирати гроші”? Якщо “всьо”, то це вже “всьо”. Чи можливо вони біжуть в банкомати інших банків. А тут є логіка? 😀

Що робити?

Перш за все не панікувати, перевіряйте інформацію. Насправді, я спеціально сходив до найближчого банкомату і виявилось, що все працює. Черг немає, гроші є. Коли побачити, що знову нагнітається паніка і слухи, що Приватбанк знову став банкротом – просто зробіть це саме.

Пам’ятайте, що кожного кварталу (якщо не вірите, то записуйте десь), піднімається тема про націоналізацію, чи банкрутство Привата. Чому так? Є різні причини. Починаючи з природного страху людей, все таки найкрупніший банк і людей, що тримають в ньому кошти, дуже багато. Закінчуючи спеціальними інформаційними атаками з боку конкурентів. Тут знову ж таки – перевіряйте інформацію, це вам же ж вигідніше, ніж розповсюджувати фейки.

Читайте також: