513

Еволюція розуміння людини (мозок)

Людину завжди цікавило питання – хто ми, звідки і загалом хто така людина? І як завжди, найбільш ґрунтовну відповідь давала філософія, а разом й наука, що наближена до філософії. Тому не дивно, що із технічним розвитком, уявлення того як людина працює, як побудована та що ми таке в цілому – мінялися. А коли розглядати ще й різні сфери діяльності, з яких відбувається опис, то різноманіття поглядів ще більш вражає. І от маленький набір ілюстрацій, який зображає те, як уявляють та описують люди працю головного мозку.

Так описували мозок люди у період активного розвитку механіки:

Мозок механічний

А так описують сучасні розуми технічного прогресу, люди з ІТ сфери:

Мозок матриця. Уявлення програміста

Так людський мозок описують телевізійники і всі ті, хто має хоч якийсь зв’язок із створенням масової поп-культури та різного роду “шоу”:

Мозок від масмедіа шоу

Люди, що цікавляться психологією, мабуть, не раз зустрічалися з описом головного мозку, який в ілюстрації виглядає приблизно так:

Дві половинки одного мозку в психології

Космологія ж описує людський мозок, як сукупнісь атомів та молекул, які ми отримали в спадок від далеких, далеких батьків – протозірок, що розірвалися (померли), аби дати нам життя. Ефектно виглядає:

Мазок атоми й молекули

І знаєте, кожен в описі по-своєму правий, бо кожен описує своє розуміння від себе влучно. Але істина, як завжди, насправді далека від цих описів. І в нашому випадку її добре знає працівник моргу:

Мозок людини

Банально, правда ж? От такі от людські фіглі на прикладі мозку…

Читайте також: