1242

ІТ бізнес від QAP, або курси web програмування у Житомирі

ІТ бізнес – це успіх, лише пов’язавши своє майбутнє з ІТ, ви зможете гідно жити в Україні. ІТ – єдина сфера діяльності, де присутній розвиток, де багато робочих місць, де можна реалізуватися і мати хорошу зарплату. Кожен студент щось подібне чув з екранів телевізорів, чи повідомлень на українских форумах. Велика маса молоді, яка за фахом й близько не стоїть поряд з комп’ютерами, зараз замислюється: а чи не піти на роботу в ІТ компанію?

курси web програмування

І справді, зараз важко уявити собі щось більш успішніше за те, що можуть нам дати інформаційні технології. Вміння програмувати, допоможе знайти роботу у кожному місті, бо у кожному місті є, якщо не філія великої аутсорсингової компанії, то хоча б місцева web контора, що штампує сайти невеликим підприємцям. І так багато молодих людей, вбільшості студентів, шукають можливості навчитися програмуванню. З іншого боку – ІТ компанії, буквально полюють за молодим і талановитим персоналом. Через те, що українські навчальні заклади, дають не надто ефективні знання, такі компанії створюють власні курси. А тепер до суті 🙂

Наштовхнувся якось на оголошення – “ІТ компанія “QAP Int” оголошує про старт курсів з веб-програмування в Житомирі“. В програмі курсу перераховано таке:

  1.  HTML5;
  2. CSS3;
  3. JavaScript;
  4. MVC;
  5. Git & Gitflow.

По суті такий собі курс для зеленого початківця. За деталями, оголошення, запросило дзвонити за телефоном, або писати у фейсбук. Вирішив я написати. Сьогодні на пошту (через 5 днів) отримав повідомлення, де були ці таємничі деталі, воно мені підняло настрій на весь вечір 🙂

QAP – пише у своєму профілі на dou.ua, що має більше 100 співробітників, які надають ІТ послуги всьому світові, детальніше: jobs.dou.ua. Мають три офіси: в Таліні (Естонія), Києві та Житомирі. Тобто це серйозна, на перший погляд, фірма.

Так от, в листі, що мені прислали, описано процедуру та умови проходження курсів від QAP. Цитую:

Шановний претендент,
Дякуємо за проявлений інтерес до навчальних програм QAP.
Надсилаємо Вам тестове завдання, успішно виконавши яке Ви зможете стати слухачем курсів з WEB-програмування першої житомирської ІТ-академії.
Термін виконання завдання – 3-5 роб. дні. Разом з виконаним завданням необхідно надіслати резюме з Вашими контактами. Результати Вам повідомлять впродовж тижня.
Умови навчання:
–  Кількість студентів в групі – 20 чол.
–  Тривалість навчання – 2,5 місяці
–  Початок лекцій – 16 червня 2014 року.
–  Дні та час навчання: Пн – 18:00, Ср – 18:00, Сб – 10:00.
Вартість навчання (повний курс):
За умови набору більше 40 балів при виконанні вступного тестового завдання – 1500 грн
За умови набору менше 40 балів при виконанні вступного тестового завдання – 2000 грн 

Важлива інформація:

Студентам, які успішно склали фінальне тестове завдання та будуть прийняті на випробувальний період в найбільшу ІТ компанію регіону – QAP – кошти за навчання будуть повернуті.

Щоб пройти тест, потрібно з psd файлу  зверстати сторінку, використовуючи ті ж технології, які викладатимуться в курсі: Html5, CSS3, JavaScript.

Сторінка, яку потрібно зверстати для проходження тесту

Завдання простеньке, можна рватися у бій! Тим більш обіцяють, що можна потрапити до них на стажування – вйо до успіху!!! Але давайте розглянемо пропозицію по суті, на тверезу голову. Компанія QAP пропонує студентам (акцентується саме на студентстві, хоча можна й іншим людям), зробити сторінку яка демонструє знання того, що вони планують розказувати на курсах – WTF?

За майже тримісячні курси, де викладатимуть те, в чому ви і так уже орієнтуєтеся потрібно заплатити 1500 гривень, якщо наберете 40 балів (не відомо за якими критеріями оцінювання), і якщо не наберете – 2000 гривень. З перспективою отримання роботи на фірмі. Іншими словами, ви платите гроші за те, щоби пройти курси і можливо влаштуватися на роботу! Тобто – гроші ви платити щоб мати можливість пройти конкурс на роботу, WTF???

Я щиро не розумію логіки цієї ІТ компанії і ці платні курси з перспективою отримати можливість “працювати на дядю”. Ця схема курсів web програмування від QAP, якось віддалено нагадує лохотрон. Не просто так, акцентується на студенстві, бо студент ще зелений, довірливий і мало кому з цієї касти прийде в голову, що його можуть розводити на бабло. Тим більше, коли уже привик платити нізащо і невідомо за що, у вигляді взяток в інституті.

Я не знаю, чи це типова практика для QAP – створювати платні курси, заточені під роботу саме в цій компанії, але, подібна практика, опускає цю компанію нижче плінтуса. В моїх очах принаймні, а у ваших?

До слова: ІТ компанія ELEKS, також робить курси програмування для студентів. Після них, всі, що проходять тестове завдання проходять основну частину навчання, де не просто не платять, а ще й отримують оплату! Eleks наче платить їм зарплату за те, що вони просто вчаться 🙂 (інсайдерська інформація). Пан Akceptor також пише, що не зустрічався з платними курсами від компаній-розробників софту. Так, що соромно QAP, соромно (а може це місцевий менеджмент вирішив підзаробити?)…

Читайте також: