420

Культурний відпочинок

Культурний відпочинокТак склалося, що із розвитком самосвідомості, а також після розбору деяких стереотипних звичок, які за часи дитинства та юнацтва поступово та впевненно насаджуються крізь інформаційні канали людини, приходить момент, коли та ж людина стає перед вибором, або йти під купол уже вибудованого для неї світогляду, або переступити за межу звиклого оточення і розвивати нове. У першому випадку – все зрозуміло, а що робити із буденними справами і способом відпочинку у другому?

Акцентуємо увагу на способі відпочинку, бо способів навантаження нашого тіла та природнього процесора – дуже багато. В сучасному суспільстві, де спрощення відіграє найбільшу роль, усі можливі види відпочинку теж спрощені (аж до примітивності). Такі заготовки в більшості потрібні для тих, хто сприймає світ під куполом, а також для власників бізнесу, яким ускладнення – не вигідне. Але найгірше це те, що альтернативи не пропонується. Її потрібно або створювати як власну, або йти в андерґраунд і вливатися в якісь культурні течії там.

Чому саме культурні течії? Та тому, що весь відпочинок – це обмін досвіду, чи ідеями (думками) однодумцями у їхній спільний вільний час, розбавлений декораційним заняттям. Сучасний розважальний бізнес насаджує нам відпочинок у вигляді безтолкових ігор типу більярд, боулінг чи катання на льоді. Чи менш активні – кінотеатри з показом різного шлаку. Про дрібніші види розваг згадувати не буду, бо ідея спрощення в них теж присутня. Суть у тому, що подібне проводження часу – не розвиває і не розслабляє, а лише накладається на слід стереотипного відпочинку. І як наслідок – час ніби то провели ми відпочиваючи, нібито правильно (як каже нам реклама), але ніякої моральної та фізичної насолоди від цього не отримали. Максимум що можна отримати від такого способу відпочинку – це емоційний пік від спілкування (це залежить суто від якостей людей з якими ми відпочиваємо). Так відбувається тому, що подібні розважальні послуги (декораційні заняття під час відпочинку) – позбавлені культурної цінності.Сучасні розважальні методи відпочинку

А у вас були такі думки, які називали б ваше місто нудним, скучним і таким, в якому немає що робити, в якому немає куди піти, де погуляти, в якому ніщо ніде не проводиться, а якщо проводиться то не завжди цікаве для вас? Якщо так – поділіться своїм культурним відпочинком, чи методом відпочинку, який ви б назвали “культурний відпочинок“, або ж таким який приносить користь. Цікаво прочитати про це у коментарях.

Читайте також: