393

Мозкова лінь

Лінь мозку

Що народжує лінь у нашомі тілі? Де джерело ліні? Це втомлені м’язи, чи голодний шлунок? Це око, що бачить великі об’єми роботи, чи руки які це око слухають? Чи це наш мозок, який бажає вічного відпочинку?

Якщо чесно, то я найменш прихильний до останньої тези, бо наш мозок – це така величезна сукупність рефлексів і така величезна бібліотека досвіду та пам’яті, що саме перебирання ними – це вже каторга.  Думаю, що лінь – то не мозок, скоріше інші частини нашого тіла, які не слухаються його або хочуть йому вказувати!..

От взяти хоча би шлунок. Що потрібно шлунку? – йому аби перетравлювати щось. А роту що? – аби їсти. Якщо вони будуть вказувати мозку що робити – буде біда для тіла (мозку в результаті теж).

Найтовстіший чоловік у світі

Найважча людина в світі, мексиканець Мануель Урібе.

Отак і живемо. Хоча говорити, що мозок – безневинна чистюля і ніякого відношення до ліні не має – буде не правильно. Наш мозок теж продукує лінь, ще й як! Але ця лінь трошки іншого формату. Мозкова лінь – це як підвисання комп’ютера: відкриваєш кільканадцять програм одночасно – він каже: “ееее, чувак ти шо? Не потрібно нам цього – бо я здурію“.

І висне 🙂 тобто – ліниться.

От чому школялі чим далі тим лінивіші? Геть не тому шо в них є планшети та компи, а тому що інформацію подають нудно і навантажено і мозок блокує такого роду діяльність. А планшети і комп’ютери – могли б в освіті відіграти ледь не основну роль. Просто наша система створена людьми які поняття не мали що таке комп.

Ну в плані лінні до роботи, то тут мозок виконує одну й ту саму задачу (мається на увазі простої роботи – на фабриці, за апаратом виробництва, чи за прилавком). Така одноманітність дій його втомлює. Це як гантелю весь час піднімати і опускати, в мозку подібні спазми виникають, як і в м’язах при такій монотонності. І знову він каже: “чувак, ми це вже робили, в мене скоро мозоль натреться, я не буду робити це ще раз!

І робота далі не робиться 🙂 Отак!

До речі щодо навчання, комп’ютерів та сучасності. В нас є потужний інструмент, щоби розчинити монотонність та завантаження водичкою всього навчального процесу – це інтернет. Саме в інтернеті можна знайти все, що вас цікавить і ця інформація – абсолютно безкоштовна. Навіть у селах зараз 3g модемы дозволять отримати швидкий та якісний доступ до інтернету. Тому не лініться, а користуйтеся ним правильно!

Читайте також: