132

На що перетворюється ТВІ?

На що перетворюється ТВІ?Відомий телеканал ТВІ спочатку продали, потім по-рейдерськи спробували поставити перед фактом працівників. Потім був журналістський страйк, потім масове звільнення за бажанням самих журналістів. ТВІ, далі що?

Пишу на цю тему тому, що на ТВІ дійсно були хороші формати. Навіть новини були живими, а не бутафорськими, як це на інших телеканалах. Думка і критика присутня з обох сторін і об’єктивно обговорювали проблемі обидві сторони. Це не говорячи вже про культурно-освітні програми, аналогу яких взагалі немає на українському телебаченні.

Час від часу заходив на сайт ТВІ, щоби переглянути щось корисне, та от був період, коли сайт не оновлювався новим матеріалом. Цей період виник якраз через страйк і масове звільнення журналістів. Але недавно деякі програми відновили роботу. Це в першу чергу – “Сьогодні”, випуск новин.

Що ж ми побачили нового на ТВІ, які були перші зміни? А перше, що змінилося – це ведучі. У випадку новин, на місце ведучого директорат “нового” ТВІ запросили журналістку з Інтера. Іронія долі, журналісти каналу, який є ідолом журналістської непрофесійності і еталоном “в’язниці слова”, тепер працюють на телеканалі, що ще донедавна був йому абсолютно протилежним в ідеологічному плані. Але це ще не все. Люди з інтера не звикли працювати в режимі свободи, який ще по інерції залишився у ТВІ, тому в перші дні було помітно хвилювання і забудьковатість ведучої. Особливо коли нам, глядачам, почали пропонувати новини такого змісту: У Чорному морі виловили екзотичну рибу-хижака, чи У “Мамаєвій Слободі” зацвіла черемха. Дуже важливі новини, правда ж?

Ця технологія (впарювати шлак замість важливих подій) відома, як відволікання уваги, що входить до складу психологічного маніпулювання ЗМІ. Цим активно користується уже згаданий Інтер.

То що ж відбувається з ТВІ? Чому він себе вбиває, чому вирощує ще одного конкурента Інтеру і на що дійсно перетворюється ТВІ?

Читайте також: