621

SMS з номера +380633384624 – лохотрон?

Вчора зранку отримав смс від не знайомого номера, в ньому йшла мова про те, що я щасливець і виграв автомобіль “HEVROLET-AVEO”. Перша ознака лохотрону – ви виграли, не беручи участі в розіграші! Пройдемось далі по темі детальніше.

Виграй авто у акцї лохотрон

Отже цитую детально sms, що прийшла і яка дуже схожа на лохотрон:

Від: +380633384624

“IMPERIAL-AUTO” Na vah nomer vipal priz
avto: “HEVROLET-AVEO” Info center: +38(063)948-37-87.
imperialavto.com.ua..
POZDRAVLIEM VAS!

Перше, що я зробив – пошукав ці номери в гуглі. Жодної згадки про них в мережі. Дуже дивно, адже, якщо це акція, то хоча б на офіційному сайті вони мали би бути засвічені. Звідси висновок, що лохотрон ще свіженький.

Друге, що “вгризлося в очі”, це безграмотність повідомлення. Навіть, якщо автор переклав “Шевроле” на кирилицю, то в транскрипції воно аж ніяк не “HEVROLET” (читається хевроле). Ну, або це продуманий хід і ви дійсно виграли якесь хевроле 😀

Далі йдемо на сайт, що зазначений в смс. Там є окрема сторінка про акцію, де розписані умови. Вони, чесно кажучи дуже не конкретні. І ось декілька пунктів, що видають лохотронність:

 1. не чіткі, розмиті правила проведення акції: 2.1. Організатор фіксує хід проведення Акції за часом, номером телефону учасника, веде рейтинг учасників Акції. У разі виникнення спірної ситуації дані Організатора є незаперечними і остаточними.” – як фіксує, як веде рейтинг, за чим визначається і т.д?
 2. не повна інформація про акцію: 2.3. Детальна інформація про умови проведення Акції надається за номером технічної служби вказаною на даному сайті.” – спонукає до дзвоніння на не перевірені номера, які можуть красти гроші, виникає запитання – в чому важкість оприлюднення детальних умов на сайті?
 3. жорсткі умови отримання виграшу: “3.6.2. Переможці самостійно знайомляться з результатами розіграшу і отримують призи залежно від вибору виграшного абонента, а саме грошовий еквівалент в перебігу 1 (одного) дня, за автомобілем необхідно прибути до нас на нашу адрессу на протязі 3 (трьох) робочих днів. 3.6.3. За відсутності зв’язку з учасником, чий номер має право на отримання Подарунку, учасник позбавляється права на отримання Подарунку.” – тобто, якщо не заходити на сайт щодня, то не дізнаєшся, що виграв і виграш анолюється. Дуже дивна умова, враховуючи те, що організатори обдзвонюють людей на попередньому етапі, що заважає повідомити дзвінком про виграш? Також, якщо людина на роботі, чи у відрядженні і не має можливості за три дні потрапити до Києва в автосалон, вона втрачає право отримання виграшу.
 4. Додаткові платежі:5. Для реєстрації в системі та отримання 8-мизначного PIN коду необхідно, після отримання повного блоку інформації, протягом 1-го години скористатися апаратом самообслуговування (терміналом) і провести оплату 1% державного податку від суми виграшу.” – взагалі дивна умова.
 5. Запутані умови акції: “5.1. Звертаємо Вашу увагу на те, що оплата держмита Вам необхідно здійснювати у присутності наших операторів. Тобто, коли Ви будете готові оплатити держмито рівно на 1% від суми виграшу і будете знаходитися біля апарату самообслуговування (терміналу), перед оплатою спочатку необхідно додзвонитися до нас і підключити свій номер на реєстрацію.” – не знаю, про що ви подумали, але я думаю про те, що всі ці “замути” – вбивають бажання брати участь в такій не зрозумілій акції. Виникає враження, що хтось когось хоче виставити лохом, вказати як зробити добровільний внесок кудись, без можливості майбутнього юридичного оскарження.

Уже на цей момент, за всіма ознаками, очевидно, що “пісьмо щасьтья” – типовий смс лохотрон. Але йдемо далі і перевіряємо домен на підозрілі ознаки. Найкраще – це подивитися на інформацію про реєстрацію через сервіс перевірки WHOIS:

 • created: 2014-06-24 14:58:00+03  – дата створення, що доказує попередню думку “лохотрон ще свіженький”;
 • contact-id: uans-00000957174;
 • person: Anastasiya Cherevko – власник сайту автосалону фізична особа??? Зазвичай сайти компаній реєструються на компанії;
 • e-mail: [email protected];
 • address: Frunze 24;
 • address: Donetskaya;
 • address: Dobropolie – хто б сумнівався, київський автосалон зареєстрований на контакт Добропілля, Донецької області;
 • postal-code: 85000;
 • country: UA;
 • phone: +380.933644104.

Хотілося б вірити, що підозри на черговий лохотрон були лише ілюзією, але стільки ознак обману, що стає шкода тих людей, які повірили в це…

Читайте також: