1317

Від чого температура?

39,9

Піднялася температура?

У вас піднялася температура і ніяких симптомів немає? Більше того – це літо, ніякого переохолодження ви не пам’ятаєте і протягів теж уникали. Що ж це може бути?

Декілька днів тому, зі мною було таке ж “диво”. Прокинувся з температурою 39,5°, ніщо не боліло, ніякої важкості чи симптомів чого небудь, лише температура і головокружіння від неї. Звісно, така відсутність будь чого “не такого” – лише не в користь, бо це ж не знати, навіть яку таблетку пити, чи ще що небуть з того роду. Тому мене довелося везти у поліклініку на діагностування. Там, після не хитрих процедур і бігання туди сюди з паперами (з воєнкоматом потрібно звітуватися і в карточку з хворобами вводити весь облік що було і що не було), виявили в мене пневмонію. Здавалось би – звідки? Це ж літо і бла бла. Але таке вже записали і будь здоров. Сходив я на флюрографію, там все чисто, тобто ніякої пневмонії, але на те не звернули уваги і відправили в лікарню. Там вже виписали уколи, поміряли температуру і остаточно клеймували пневмонією.

Біда, що тут скажеш. Температура не падає, самопочуття паршиве не так від хвороби, як від усвідомлення того, що вже  “ув’язнений” ( саме напередодні поїздки в Карпати). Лежав під капельницею десь дві години, протягом яких у вену влили мені 0,5 л різних рідин. Вкололи два уколи по 5 кубиків ще інших рідин, не дуже боляче, але й не сильно приємно. В результаті температура таки впала. До вечора 36,6°, як і в здорової людини.

Все це передісторія, не страшилка, а реальний шматок мого життя. І вона приводить мене, мою писанину і публікацію до заключних висновків. Перше, що хочу підсумувати, це те, що – ніколи не тягніть до поки терпите, завжди при появі хоча б якогось, навіть не зрозумілого симптому, звертайтеся до лікаря. В нас повелося так, що до лікарів довіра як до чиновників, але навіть при тому, поборіть свої упередженні принципи і постарайтеся. Друге – пневмонію у мене виявили, як потім стало відомо, у дуже ранньому періоді, ще тоді, коли немає симптомів, при чому це була не типова, тобто не ускладнення від чогось, а стартово, сама по собі, повноцінна пневмонія. Це говорить про те, що якби не було, а зараз такий час, що всякого різного – повно, і досвід та знання набуті до моменту аналізу, не зовсім діють. Тобто не можна сказати – грип це, чи застуда, чи пневмонія самому, бо там і там і там – приблизно однакові симптоми, а значить виявити що це точно, може лише професійна рука. Пам’ятаєм, що лікування різне, і дещо може завадити, а то й погіршити іншому, якщо діагноз буде неправельний. Третє – ну не буває температури просто так і просто так вона пройти не може. Тому вилежувати подібне – не варто.

До слова, знайомі, ще перед моїм походом в поліклініку, вже прирекли мені якийсь там літній грип, мотивувавши тим, що все те саме в когось вже було, але ще гірше. І як видно – була похибка у їхніх теоріях. А що було б, якби послухав. Уявіть собі, приходжу у аптеку і говорю: “Дайте мені щось від літнього грипу”. Цю хворобу іншими словами ще називають – “хворобою брудних рук”. То  дали б мені мило і порадили б гарно вимити їх 🙂 в кращому випадку.

На кінець напишу, що зараз я вже цілком здоровий, правда виколовся так, що  не комфортно трошки сидіти :). А температура після прокапування ще зростала. До серйозного не протягнув, вбив заразу ще тоді, коли вона хотіла народитися. А у Карпати так і не потрапив :-(. Кажуть здоров’я головніше. Мабуть, що так. Нічого просто так же не буває. Бережіться.

Читайте також: