2979

Відпочинок в Карпатах, мої враження

Декілька днів тому приїхав з українських Карпат, де начебто провів свій відпочинок. Раніше я там бував, але лише у передкарпатті, а саме у місті Яремче. Цього ж разу мене занесло у серце українських Карпат. До речі, правильно говорити саме – українські Карпати, бо гірський масив “Карпати“, простягається на території декілька європейських країн (інфо від гіда) 🙂 Хочу поділитися враженнями.

Відпочинок у Карпатах – це напевне найкраще, що можна придумати в Україні. Уявіть собі: щодня навколо пейзажі, що зашкалюють внутрішню “захоплювалку”; повітря, яким ми дихаємо – справжнє гірське і чисте; всюди на поверхню б’ють чисті джерела з прохолодною водою; приємний шум біля річок, неймовірна кількість водоспадів. Одним словом, людям, які люблять природу, в Карпатах є що робити. Але не кожен карпатський відпочинок – це знайомство з природою.

У Карпати цього року, я потрапив за одним із турів. У поїздку було включено проїзд в обидві сторони і житло зі сніданками та вечерями. Тур по Карпатах розрахований на три дні і маршрут наперед продуманий. Цікава особливість цього автобусного туру була у тому, що за послуги гіда, а також за проїзд по Карпатах, потрібно було щодня доплачувати. Також потрібно акцентувати увагу, що більшість часу туру, проводиться в автобусі.

Перший день туру – це поїздка у Солотвино на легендарні соляні озера цього міста. По дорозі до водойм, гід весь час розказує історії, ознайомлює з назвами гір, місцевими міфами та історичними фактами, а туристи в автобусі куняють. Щоб не заснути повністю, робиться декілька зупинок: біля найвищого водоспаду – Труфанець, та біля географічного центру Європи.

Водоспад Труфанець(це лише частина водоспаду, він каскадного типу)

Материковий центр Європи(австрійський знак центру материкової Європи)

Саме ж Солотвино – місто, що живе на туризмі. Там набудовано різних відпочинкових комплексів та будиночків навколо озера, які здаються в оренду. Але самого озера немає. Декілька років тому, через порушені технологічні процеси на соляних шахтах та ерозію, все озеро провалилось під землю. Після цього і шахти соляні закрилися і оздоровчий алергологічний центр (залишилась звичайна лікарня). Щоб хоч якось врятувати туристичний імідж, місцеві почали викачувати воду з затоплених шахт. Відпочинкові комплекси зробили свої басейни з соленими водами, а для загалу є міністав, що більше схоже на велику калабаню. Загалом, на мій суб’єктивний погляд, все виглядає доволі прикро…

Другий день туру – покорення Говерли. Відпочинок в Карпатах – це не відпочинок, якщо на гори лише дивитися. Другий день туру по Карпатах, напевне найкращий. Це і через те, що одній меті приділено весь день, і через те, що ця мета – саме те, для чого в Карпати їдуть відпочивати – гори. Підйом на Говерлу не легкий, довжиною 4,3 км, головне йти технічно з відпочинком, особливо вже біля вершини, коли м’язи ніг затерпають. Краєвиди неймовірні!!!

Відпочинок в Карпатах, підйом на Говерлу

На Говерлу піднімається одночасно дуже велика кількість людей. Йдуть як групами, так і сім’ями чи в одиночку. Цікаво, що йдуть від шестирічних дітей, до сімдесятирічних бабусь. Рекордний вік, який мені довелось засвідчити – 77 років піднялася на вершину!!! Але не всі туди доходять, з нашої групи 8 чоловік не підкорило найвищу гору України, але 31 підкорили 🙂

Говерла, відпочинок в українських Карпатах

Краєвиди, що відкриваються з гори Говерла, та її вершини таки неймовірні!!!

Панорамне фото з Говерли

Панорама з Говерли, відпочинок в Карпатах

Панорама на вершині Говерли

Третій день туру – заключний день, маршрут якого включає у собі три туристичні міста: Буковель, Ворохта, Яремче. З усього запам’ятався Буковель. Місто цікаве тим, що це нове місто, де найбільше “Європи”. Тут немає совкових санаторіїв, поганих доріг і не зрозумілих кафешок. Все продумано, архітектурний стиль витриманий в одному стилі, обладнання новітнє (підйомники). За словами гіда, місто постійно будується, розширюється – це дійсно правда. На околиці зроблене штучне озеро, струмки з гір куди спрямували спеціально, для накопичення. Також побудована своя електростанція. Все зроблене продумано для максимальної автономії. Але влітку там робити нічого. Хіба що на велосипедах покататися, та години, яку виділили на зупинку там для цього – мало. У Ворохту та Яремче тури возять, щоб туристи прогулялися на місцевих туристичних ринках. Загалом нічого цікавого.

Висновок, який для себе зробив – у Карпати, потрібно їхати на гори, а не кататися. Автобусний тур призначений для ознайомлення з місцевістю – їдеш собі з комфортом, слухаєш казочки гіда. Цей формат відпочинку для Карпат не підходить. Добре, що у моєму випадку був підйом на Говерлу, інакше ці дні провелись би марно. А так залишилося бажання покорити ще якусь гору, можливо й не одну 🙂

Читайте також: